[PL] Divine Decoration Tricks #4: Plecaki z itemami do dekoracji - jak utrzymać porządek

Witajcie spowrotem!
Mam nadzieję, że spędzacie miło czas ma TibiaGoals.com!

W dzisiejszych Divine Decoration Tricks, pokażę Wam, jak zachować porządek waszych plecakach do dekoracjii jak łatwo znaleźć w nich swoje przedmioty.

W czasach, gdy w grze było znacznie mniej przedmiotów, dekorowanie domku z pewnością zajmowało mniej czasu niż dzisiaj. Dzięki tak wielu nowym itemom, które CipSoft wprowadził do gry, można spędzić znacznie więcej czasu na szukaniu ich w backpackach, niż na samym procesie dekorowania.

Chciałabym pokazać Wam swój plecak do dekorowania, który móglibyście wykorzystać jako inspirację do posortowania swoich własnych. Pamiętajcie jednak, że większość kategorii moich plecaków jest posortowana według moich subiektywnych skojarzeń. Dlatego, dobrze jest wykorzystać ten projekt jako pomysł/wskazówkę, ale posortować swoje plecaki w taki sposób, który będzie służył Wam w najlepszy sposób, z waszej własnej perspektywy, w oparciu o Wasz własny styl i potrzeby.


Mój głowny plecak składa się z poiższych szejściu:
1. Itemy posortowane według kolorów
2. Itemy będące podstawą stacków
3. Lalki, rarki, semi-rarki, brzydkie rzeczy
4. Wszystkie rośliny/kwiaty
5. Źródła światła
6. Itemy podwyższające stacki
1. Itemy posortowane według kolorów
Jest to dla mnie najważniejszy plecak, ponieważ pozwala mi szukać dokładnych kolorów przedmiotów, które uważam za potrzebne w danym momencie. Jeśli nie jesteś jedną z osób, które pamiętają nazwy każdego przedmiotu, ale zwykle pamiętasz tylko ich sprity, możesz znaleźć przedmioty, których potrzebujesz, szukając ich po ich kolorze. Tak posortowane przedmioty są najlepszym rozwiązaniem dla osób wykonujących jedno lub dwukolorowe dekoracje. Wyobraź sobie, jak łatwo jest udekorować cały żółty pokój za pomocą tylko jednego plecaka!

Przykłady jedn:

Plecaki z itemami posegregowanymi według koloru:

Po otwarciu plecaka z konkretnym kolorem, możesz znaleźć tylko przedmioty, które się stackują.W ten sposób łatwiej jest zapamiętać, ile dokładnie plecaków musisz otworzyć, aby znaleźć to, czego potrzebujesz. Kolejne plecaki zawierają przedmioty, których nie można układać w stacki. Jest ich dużo więc pozwoliłam sobie ich tutaj nie wstawiać.

2. Itemy będące podstawą stacków
Może Was zastanowić fakt, że w drugim plecaku znajduje się blood herb, a przecież można go uznać za roślinę. Dlaczego więc nie ma go w plecaku numer 4? Cóż, jak już wspomniałam, sortowałem przedmioty w oparciu o moje subiektywne skojarzenia i potrzeby. Drugi plecak zawiera wszystkie przedmioty, które kładzie się na samym dnie stacków jak m.in. dywany. Mój styl dekoracji zawsze opiera się na blood herbach, które zwykle umieszczam na samym dole, dlatego są one w plecaku z itemami do podstaw stacków, a nie w tym z roślinami.


3. Lalki, rarki, semi-rarki, brzydkie rzeczy
Jest to plecak na wszystkie przedmioty, które są rzadko używane, ale czasami potrzebne do dekoracji. Zostały one posortowane głównie według stylu deco lub ich przeznaczenia. Na przykład, mam plecak tylko z jadalnymi przedmiotami, tylko z przedmiotami świątecznymi, plecak z przedmiotami, które można wykorzystać w dekoracjach o tematyce erotycznej/torturowej. Mam też plecak z lalkami i zwierzętami. Plecak z brzydkimi rzeczami to w zasadzie śmieci, które można wykorzystać do zakrycia pewnych luk w stackach.


4. Wszystkie rośliny/kwiaty
Tutaj można znaleźć wszelkiego rodzaju kwiaty lub rośliny. Te również zostały posegregowane według kolorów, aby łatwiej je było znaleźć. Ten plecak jest zwykle używany do dekoracji ogrodów.

5. Źródła światła
Piąty plecak zawiera wszystkie przedmioty zapewniające oświetlenie. Nie mam ich tam wiele, więc nie sortowałam ich według kolorów, bo uważam, że im mniej przeklikiwania plecaków, tym jest wygodniej. To jest plecak, który otwieram, gdy moja dekoracja jest w pełni skończona i jedyne, czego jej brakuje, to pewne wzmocnienie kolorów, które można osiągnąć, ukrywając niektóre źródła światła wewnątrz stacków.6. Itemy podwyższające stacki
To jest plecak z wszelkimi itemami, które podwyższają nam stacki i został on podzielony na inne plecaki z poszczególnymi przedmiotami - możecie zobaczyć ich zawartość na gifie poniżej!


Oczywiście sposób sortowania plecaka do dekoracji, tak jak mówiłam, zależy od Twoich osobistych potrzeb. Ja jestem tu tylko po to, aby dać Ci wskazówkę jak można to zrobić. Jedna z moich przyjaciółek, również pełna pasji dekoratorka Monzi, posiada również plecaki z podkategoriami. Na przykład jej plecak z niebieskimi przedmiotami jest podzielony nie tylko na przedmioty do układania w stacki i inne, tak jak jest to zrobione u mnie, ale plecaki z kolorami ma również podzielone ma różnego rodzaju przedmioty, takie jak np. bronie. Posiada również plecak z przedmiotami domowymi  i rzeczami, które uatrakcyjnią pokoje, np. plecak z miskami, dzbanami, filiżankami, kubkami, książkami itp. Posortowanie wszystkiego w tak szczegółowy sposób, jest dobrym pomysłem jedynie, gdy masz bardzo dużo rzeczy, których używasz przez cały czas, więc wszystko naprawdę zależy od liczby ilości Twoich itemów i tego, jak często będziesz ich używać, ponieważ, jeśli prawie nigdy tego nie robisz, lepiej jest trzymać je po prostu w depo.

To tyle na dziś! Mam nadzieję, że ten artykuł okaże się dla Was pomocny i że zainspirujecie się do zrobienia porządku w swoich własnych plecakach z itemami do dekoracji!  <3


Divine'Angel

No comments:

Post a Comment