Divine Decoration Tricks #5: Lśniąca podłoga, chmury i efekt błyskawicy

Hej kochani!

W dzisiejszych Divine Decoration Tricks pokażę Wam jak stworzyć lśniącą podłogę, chmury oraz efekt błyskawicy! 1. Lśniąca fioletowa podłoga
Czy są tu jacyś fani samodzielnie wykonanych podłóg? Jeśli jesteście znudzeni standardowymi podłogami i dywanami sklepowymi, ale także nie przekonują was urodzinowe carpety, ten pomysł może Was zainteresować.

Lśniące dywany, które Wam pokażę są fioletowe, ale bazując na moim pomyśle możecie oczywiście samodzielnie eksperymentować z różnymi kolorami - zawsze do tego zachęcam!


Potrzebujemy:
A) Purple cake carpets
Są to dywany, które zostały wprowadzone podczas ostatnich obchodów rocznicy Tibii, a teraz można je kupić na markecie
B) Ornate carving crossbow (replica)
Można je kupić w muzeum Thais w niedziele
C) 5 Coloured eggs (purple)
Do nabycia w okresie Wielkanocy lub na markecie
D) Purple fireworks powder
Można je kupić na markecie albo podczas wydarzenia Winterlight Solstice

Należy położyć itemy w następującej kolejności:
Purple cake carpet, 5 colored eggs (purple), ornate carving crossbow (replica) i purple fireworks powder na samą górę! Gotowe!

Put your self-made carpets around the whole room and see how much is going on!

2. Chmury
Jest to remake pomysłu, na który wpadłam lata temu, ale nie był on zbyt dobry, by umieścić go tutaj na stronie. Problem polegał na tym, że użyłam zaoan chess pawnów i trophy stands których nie można było całkowicie ukryć resztą itemów. To spowodowało, że chmury były w połowie brązowe lub w połowie czarne i musiałam porzucić ten pomysł na jakiś czas.
Przykłady:

Ostatnio jednak, CipSoft wprowadził do gry dwa moje nowe ulubione itemy, które na pewno pokocha każdy dekorator: small blue present i blue present.

Dlaczego? Jeśli przyjżymy się bliżej, prezenty umiejscowione są w lewym górnym rogu kratki. Prezenty te podwyższają stack tak samo jak zaoan chess pawns, czy trophy standy, ale są troszkę niższe. Dzięki ich umiejscowieniu na kratce, kiedy położy się na nich item, całkowicie zakrywa on prezenty i nie widać na czym nasze itemy są właściwie położone. Dlatego teraz możemy budować wysokie stacki itemów używając prezentów, których nie widać! Spójrzcie tylko na tą całkowicie białą chmurkę! 


Zainteresowani szczegółami?
Potrzebijemy tych itemów:
A) Orichalcum pearls 
B) Small blue presents
C) Snowballs
D) Dark moon mirror & Stron sinew

A teraz wystarczy skopiować stacki!

Jeśli nie wiecie, jak położyć dwie śnieżki na pięć leżących już na stacku śnieżek, wykorzystajcie ten trick::
krok 1. Połóż 5 śnieżek na stack
krok 2. Połóż jakikolwiek inny item na śnieżki
krok 3. Połóż 2 śnieżki na ten item
krok 4. Kliknij "browse field" i usuń zbędny item!


3. Efekt błyskawicy
Jest to trick, który zaskoczy znajomych odwiedzających Wasz domek! Pod warunkiem, że używają efektów światła, rzecz jasna! Można ten efekt porównać do efektu skoku do wody, o którym pisałam tutaj, ponieważ działa on tylko wtedy, kiedy spacerujemy po domku. O czym mowa! O burzy pełnej błyskawic!Przedewszystkim, ten efekt zadziała tylko, jeśli będziemy mieć zaznaczone "show light effects". Moje są ustawione w ten sposób:

Czego potrzebujemy?
Jakichkolwiek światełek! Z mojego doświadczenia mogę Wam podpowiedzieć, że najlepiej działają te, które dają średną ilość światła, takie jak:
  • frozen starlight
  • green light
  • giant ruby
  • giant amethyst
Trik jest dość prosty. CipSoft pozwala nam mieć maksymalnie 9 itemów na stacku. To znaczy, że kładąc na stack dziesiąty item, lub stając na nim, pierwszy iem ze stacka znika.
Ważne: Carpety liczą się do ilości temów na stacku, ale one nie znikają!

Jak stworzyć efekt błyskawicy:
Połóż wybrane światełko na sam dół stacka (polecam frozen starlight). Następnie przykryj je ośmioma innymi itemami. Kiedy staniesz na tym stacku, światełko zniknie dając nam efekt błyskającego się pioruna!


Mam nadzieję, że podoba Wam się ten efekt! :)

To wszystko na dziś!
~Divine'Angel
No comments:

Post a Comment