Wasze Cele #4: Bijou Kidi - Skille są ważniejsze niż level

"Skille są ważniejsze niż level" - takie słowa usłyszałam od mojego przyjaciela w 2004 roku, kiedy zaczęłam grać w Tibię na Azurze. Wtedy byłam druidem na 25 levelu z 24 magic levelem. Pamiętam to tak, jakby to było wczoraj - mój przyjaciel z prawdziwego życia i ja siedzieliśmy sobie w Carlin. On miał 15 level na swoim magu, ale posiadał 30 magic level i uwierzcie mi, wtedy to było coś! Zawsze mi powtarzał, że ważniejsze są skille. Nie zwróciłam jednak na to zbytniej uwagi. Myślę, że moment, w którym postanowiłam, że jednak zacznę trenować swój magic level nastąpił, kiedy zabił Slime szybciej niż ja, mimo że miałam wyższy level.

Oczywiście Tibia poszła naprzód i w pewnym momencie level grał większą rolę w zadawaniu obrażeń niż skille i nie zależy już ludziom na tym, czy ich 100 ED bedzie mial 80 czy 90 magic level, ale dla mnie to było ważne. Chciałam zachować równowagę między levelem a skillami.

Moim celem było zdobycie poziomu 600. Obecnie level ten nie jest uznawany za wysoki, mamy mnóstwo graczy z poziomami powyżej 800, niemniej jednak,600 wystarczy, aby zadać przyzwoite obrażenia. Obecnie mam 125 poziom magiczny na stronie i mniej niż 40% do 130 w grze. To jest mój następny cel. I jestem prawie pewna, że osiągnięcie go będzie dla mnie satysfakcjonujące.

Co to znaczy „w grze”? Niektórzy ludzie mawiają, że liczy się tylko skill, który możemy zobaczyć w Highscorsach. Ja jednak liczę swoje skille razem z loyalką, ponieważ zyskałam punktu lojalnościowe dzięki temu, że miałam długo konto premium. Dlaczego więc nie miałabym tego wliczać? Jestem bardzo usatysfakcjonowana moimi ML, dlatego często używam utamo vity do prawie wszystkiego, co jest bardziej niebezpieczne niż szczury w Thais. Aby odzyskać trochę % utraconego magic levelu kosztowałoby mnie fortunę, więc wolę już stracić więcej manasów.


Chciałabym również przypomnieć graczom, żeby grali tak jak chcą. To jest TWOJA postać i tylko Ty powinieneś decydować o tym, czy skupisz się na levelach, skillach, outfitach, mountach, questach, czy po prostu na staniu w depo. Ważne jest, aby zaakceptować swój styl gry i styl gry innych.

No comments:

Post a Comment

Comment!