[PL] Divine Decoration Tricks #2: Triki z wodą - staw, most, efekt skoku do wody i fontanna

Witajcie spowrotem w Divine Decoration Tricks! 

Dziś pokażę Wam wiele trików z wodą, które możecie wykorzystać w swoich domkach. Basen, staw, duże jezioro? Czy po prostu mała fontanna? Wszystkiego dowiecie sie poniżej!

Peloria 2018
by Monzcarro Murcatto and Tarmon Gai Don

Sam pomysł z wodą zapoczątkowała Monzcarro Murcatto ze swoim przyjacielem Tarmon Gai Don. Chcieli oni stworzyć dekorację, która będzie reprezentować Tarmona w naturze druida. Więcej będziecie mogli o tym przeczytać w "Historiach Dekoracji", które pojawią się niebawem!


Jak stworzyć wodę?

Pierwsza i najważniejszą rzeczą dla nas jest stworzenie samego obszaru wody. Będziecie do tego potrzebować:
A teraz, nauczmy się trików!


1. Staw z mostem

Żeby stworzyć staw z mostem będziemy potrzebować obszaru z wodą i dwóch obszarów z "lądem". Żeby most miał sens i wyglądał w miarę możliwości realistycznie, musimy stworzyc pozór mostu ptowadzącego z jednego obszaru lądu na drugi. Tak jak na zdjęciach poniżej:
Do budowy mostu potrzebujemy: 
Jasna sprawa, że z odrobiną kreatywności można również przerobić taki most na molo, które z lądem łączy się tylko po jednej stronie, a kończy na środku stawu. 


Na pewno będziecie chcieli dodać wokół trochę natury, a może nawet wędkę i mały stołek?Nadajcie swojej dekoracji historię!

2. Animacja skoku do wody (splash effect)

Molo prowadzi nas do kolejnego triku, jaki możemy zrobić z wodą, który nie ma żadnego wizualnego efektu na pierwszy rzut oka. Jednakże, jeśli zaprosicie do swojego domku przyjaciół, możecie ich zaskoczyć świetną animacją skoku do wody z naszego mola, które wygląda właśnie tak!


czyż nie wygląda idealnie? By stworzyć ten efekt, będziemy potrtzebować:

A teraz, kładziemy naprzemiennie lilly pollen oraz ametysty tak, by całkowicie przykryły nam wannę z wodą. I tyle! Nic prostszego!
3. Fontanna

Jeśli nie macie w domku zbyt wiele miejsca na staw, jezioro, czy basen, możecie chcieć umieścić tam mały wodny element, jakim jest fontanna. Potrzebujecie do tego:

Najważniejszym przedmiotem w tym stacku jest lalka badbary, która dostarcza nam efektu płynącej wody. Będziemy chcieli przykryć jej twarz i ciało, tak żeby nie było widać czym jest, ale żeby jej łzy nadal wystawały poza stack. Wiele ludzi decyduje się na użycie small ice statue (lodowej rybki) i kwiatka winterblossom i myslę, że takie kombo tworzy nam najlepdzy efekt. Natomiast zawsze dobrze jest eksperymentować i dodawac do tego stack'a inne itemy, albo usuwać te istniejące. W animacji wygląda to tak:I to tyle na dziś! Wracajcie do tego artykułu co jakiś czas, bo będziemy dodawać w nim kolejne tricki związane z wodą, jeśli pojawią się w Tibii nowe itemy, albo pomysły w naszych głowach! 

No comments:

Post a Comment