Konkurs "Osiągnij swój cel"

Czy kiedykolwiek wyznaczyłeś sobie cel, ale po pewnym czasie straciłeś motywację? Mamy pomysł na to co zrobić, aby być może tym razem było inaczej!

Twoim zadaniem jest wyznaczenie sobie ambitnego, związanego z Tibią celu, który będziesz w stanie zrealizować w ciągu 45 dni, a następnie, korzystając z naszego serwera na discordzie, opowiedzieć społeczności tibijskiej o procesie jego osiągnięcia. Dlaczego miałbyś się nim podzielić ze społecznością? Cóż, oto druga, innowacyjna część konkursu; cała społeczność tibijska będzie mogła oceniać prace i również wygrać za to nagrody!


Prosimy o uważne przeczytanie wszystkich zasad oraz sekcji Q&A. Pytania i odpowiedzi będą regularnie aktualizowane, jeśli otrzymamy jakiekolwiek pytania, które przyniosą korzyści innym uczestnikom.


Terminy:

Wszystkie terminy zaczynają się i kończą wraz z server save’m (10 rano czasu polskiego) tych dni.


20-25 września - zapisy (I faza przygotowawcza)

26 września - 9 listopada - praca nad celem (II faza finałowa)

10 - 20 listopada - zgłoszenie celu (II faza finałowa)

21 listopada - 5 grudnia - głosowanie społeczności (zasady głosowania)
Regulamin dla zawodników

Zasady dla zawodników są podzielone na dwie kategorie, fazę przygotowawczą i fazę finałową

I Faza przygotowawcza

1. Musisz wybrać dla siebie cel, który będziesz w stanie osiągnąć w 45 dni.
2. Cel musi być pewnego rodzaju wyzwaniem, co oznacza, że ​​nie może być zbyt łatwy do osiągnięcia w 45 dni. Musimy również pamiętać, że to, co jest wyzwaniem dla poziomu 300, niekoniecznie musi być wyzwaniem dla poziomu 1000.

Przykład celu który nie jest wyzwaniem: Awans z poziomu 100 do 150 w 45 dni.

Przykład ambitnego celu: Awans z poziomu 100 do 150 w 45 dni nie posiadając konta premium.

Przykład celu, który nie jest wyzwaniem: Zabicie 500 trolli

Przykład ambitnego celu: Zabicie 50 000 Trolli

Przykład celu, który nie jest wyzwaniem: Zabicie 200 Brachiodemonów na poziomie 900

Przykład ambitnego celu: Zabicie 200 Brachiodemonów na poziomie 300

Co więcej, cel musi być długoterminowy, co oznacza, że ​​nie może być czymś, co chcesz osiągnąć w krótkim czasie (dlatego Twoim celem nie może być np „wbicie 10 leveli w jeden dzień”).

3. Twój cel może być związany z levelowaniem, skillowaniem, achievementami, PvP, bestiariuszem, charmami, aczkolwiek jeżeli masz inny pomysł, możesz również dać nam znać, kreatywność jest bardzo mile widziana! Twój cel nie musi też być związany stricte z ulepszeniem postaci, może to też być coś abstrakcyjnego (np. poślubienie 300 różnych postaci). Jednak wolelibyśmy uniknąć celów związanych z pieniędzmi, ponieważ będą one trudne do śledzenia i zarazem łatwe do oszukania, chyba że zapewnisz również sposób śledzenia Twojego Goala (na przykład streamy i zapisane na twitchu VODy)
4. Pomysł na swojego goala wyślij na tibiagoals.contests@gmail.com do zapisu serwera 25 września.

                4a) Jeśli Twój cel zostanie zaakceptowany, możesz przystąpić do jego realizacji.

                4b) Twój cel może nie zostać zaakceptowany, jeśli nie jest wystarczająco trudny, w takim przypadku odpowiemy na Twoją wiadomość e-mail i podsuniemy Ci pomysł na to, jak go ulepszyć, dając Ci kolejne 24h na odpowiedź potwierdzająca lub z Twoją własną propozycją zmienienia celu. Twoje 45 dni zacznie się liczyć dopiero od momentu potwierdzenia.

5. Twoj mail powinien zawierać:

*Nazwę postaci i server (poinformuj nas jeżeli chcesz pozostać anonimowy dla społeczności)

*Cel, który chcesz osiągnąć i kilka zdań na temat tego, dlaczego akurat taki wybór

*Informacja o tym, czy masz facca czy pacca

*Pełnoekranowy zrzut ekranu, przedstawiający aktualny stan postaci: poziom, skille, charm pointsy, wpis z bestiariusza, wszystko zależne od tego, jaki cel sobie wybrałes. Jeśli cel jest związany z bestiariuszem, prosimy dodatkowo o przesunięcie okna cyclopedii w taki sposób, aby Twoja postać nadal była widoczna na ekranie, w następujący sposób:


6. Pamiętaj, że im trudniejszy, bardziej ambitny i kreatywny będzie cel, tym większa szansa na wygraną.

7. Celem nie może być coś, co już osiągnąłeś! Musi zostać on osiągnięty w ciągu wyznaczonych 45 dni.II Faza finałowa

1. Na realizację celu masz 45 dni. Po 45 dniach wyślij maila na adres tibiagoals.contests@gmail.com z zrzutem ekranu pokazującym aktualny stan twojej postaci.
2. Odpowiadając na Twojego maila, administrator poinformuje cię o tym, jakiego rodzaju zrzuty ekranu powinieneś dostarczyć w Twoim ostatecznym zgłoszeniu (na przykład zrzut ekranu co 10 leveli itp.).

3. Po upływie 45 dni będziesz mieć dodatkowe 10 dni na przygotowanie zrzutów ekranu wraz z opisem procesu dochodzenia do celu i umieszczenia go na naszym serwerze discord. Technika zależy od Ciebie, możesz przedstawić swój cel w dowolny sposób, o ile dodasz zrzuty ekranu, o które poprosimy Cię na początku przygody. Możesz przedstawić go za pomocą filmu (możesz sprawdzic filmik jednej z naszych administratorek dla inspiracji) lub tekstu; wiersz, czy proza, pierwsza lub trzecia osoba, to całkowicie zależy od Ciebie (sprawdź sekcję Your Goals, być może któryś z obecnych celów Cię zainspiruje)!

4. Nie możesz łamać zasad Tibii podczas pracy nad swoim celem.

5. Zespół TibiaGoalsowy będzie regularnie sprawdzał postacie na Tibia.com, aby zobaczyć postępy i zweryfikować, czy status konta się nie zmienił (gdy twój cel jest związany z free accountem, a zauważymy, że masz pacca, możesz zostać zdyskwalifikowany)

6. Twoja historia może być napisana po angielsku, polsku, hiszpańsku i portugalsku. Możesz również podać wiele wersji językowych, co może być docenione przez głosujących.

7. Twoja historia może trafić do naszej sekcji Your Goals, a my przetłumaczymy ją na 5 języków <3Nagrody:

1 miejsce: Golden warrior trophy + Do wyboru: Luna, Bronze Necklace i Bear Doll + 250 tibia coinsów (nietransferowalne)

2 miejsce: Silver warrior trophy + wybór między pozostałymi 2 itemami

3 miejsce: Bronze warrior trophy + pozostały itemZasady głosowania

Cała społeczność tibijska będzie mogła głosować na swoje ulubione prace i wybrać 5 finałowych prac, spośród których zespół TibiaGoals wybierze 3 ostatecznych zwycięzców.

1. Twój głos będzie ważny tylko wtedy, gdy wybierzesz co najmniej dwie prace, podając krótkie (minimum 100 słów) uzasadnienie wyboru dla obu prac (więc Twoja wiadomość powinna mieć łącznie minimum 200 słów). W komentarzu możesz napisać czym ten konkretny cel różni się od innych, dlaczego zdecydowałeś się go wybrać itp

2. Swój głos należy wysłać na nasz serwer discord, w kanale #Voting-goals (otworzy się po przesłaniu prac przez wszystkich uczestników)

3. Oprócz tekstu musisz jeszcze:

* Podać imię swojej postaci

* Postać musi mieć co najmniej 100 poziom

* Postać nie może być ukryta
* Nicki osób, na które głosujesz

4. Jeśli zauważymy, że są komentarze, które są identyczne lub tylko lekko sparafrazowane, uznamy tylko pierwszy z nich za ważny

5. Jeśli pojawi się 1 komentarz w kilku wersjach językowych dodany przez różnych graczy, również uznamy za ważny tylko pierwszy komentarz

6. W głosowaniu mogą brać udział również uczestnicy konkursu, nie mogą jednak głosować na własną historię.

7. Twój głos musi zawierać argumenty, co oznacza, że ​​nie możesz powiedzieć „Wybieram pracę gracza X, ponieważ jest fajna”

8. Twój tekst może być napisany w języku angielskim, polskim, hiszpańskim lub portugalskim.

9. Nie możesz stosować werbalnego ataku na uczestników. Język tekstu musi być odpowiedni.

10. Każdy głos przestrzegający regulaminu bierze udział w losowaniu. Liczby zostaną podane chronologicznie (np. zamieściłeś głos jako 4, Twój numer w loterii to #4 i tak dalej)

11. Po zakończeniu głosowania (5 grudnia) przystąpimy do liczenia głosów, co oznacza, że ​​opublikowanie pierwszej piątki może nam zająć kilka dni.Nagrody w loterii:

1 miejsce - Do wyboru: Snake God Trophy, Elven Trophy lub Badge of Glory 

2 miejsce - Wybór pomiędzy pozostałymi itemami

3 miejsce - Pozostały item
Pytania i odpowiedzi

P1: Co się stanie, jeśli czyjś cel zostanie zaakceptowany wcześniej niż mój? Czy mają więcej czasu?
O1: Nie, każdy będzie miał swoje 45 dni liczone indywidualnie, dlatego nie ma mowy o falstarcie. O tym kiedy dokładnie kończy się Twoje 45 dni poinformujemy Cię w mailu 


P2: Co się stanie, jeśli nie uda mi się zrealizować mojego celu?

O2: To zależy od twojego celu, a także od tego, jak daleko jesteś od ukończenia go. Jeśli nie uda Ci się zrealizować go nawet w 70%, to zgłoszenie może nie być zaakceptowane, jeśli jednak będziesz stosunkowo blisko jego osiągnięcia i uda Ci się opisać swoją przygodę w ciekawy sposób, który przyćmi konkurencję, Twoje zgłoszenie wciąż ma szansę!


P3: Co się stanie, jeśli zrealizuję swój cel przed upływem 45 dni?

O3: Jeśli uda Ci się wcześniej zrealizować swój cel, możesz wysłać nam maila wcześniej, i podkreślić w opisie, że byłeś szybszy.


P4: Nie mogłem grać przez kilka dni, czy dostanę dodatkowe dni?

O4: Niestety, będziemy musieli trzymać się 45 dni, aby było to uczciwe dla innych uczestników. Dodatkowe dni możnaby wykorzystać na regenerację staminy, a to byłoby niesprawiedliwe.


P5: Mam wielu wrogów i obawiam się, że zagłosują przeciwko mnie, co mogę zrobić?

O5: Twoja historia może być anonimowa, nie musisz podawać publicznie imienia swojej postaci, możesz zakryć swój nick nawet na screenshotach, pod warunkiem, że wyślesz nam prawdziwe zrzuty ekranu z widocznym nickiem na maila. Musisz poinformować nas, że wolisz pozostać anonimowy i wysłać nam swoje zgłoszenie (tekst ze zrzutami ekranu lub wideo) e-mailem, a my udostępnimy je na Discordzie za Ciebie.


P6: Co jeżeli ktoś powie swoim znajomym, żeby na niego głosowali?

O6: Nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać takich działań, znalazłysmy jednak sposób, który je znacznie utrudni. Przede wszystkim nie możesz zagłosować na tylko jedną pracę, music wybrać conajmniej dwie, dlatego głosując na swojego kolegę, jednocześnie musisz zboostować jego “rywala”. Co więcej, Twój głos zostanie policzony tylko wtedy, gdy napiszesz kilka zdań o każdej wybranej pracy, więc nie jest to tylko kwestia powiedzenia „Głosuję na X”. Dodatkowo będziemy sprawdzać czy nie ma komentarzy, które są w zasadzie tylko parafrazą.
Z tego też powodu społeczność będzie mogła wybrać tylko 5 najlepszych prac i ostatecznie nie wyłoni ostatecznych 3 zwycięzców.


P7: Co jeśli ktoś inny będzie miał ten sam cel co ja?

O7: Poinformujemy Cię, jeśli cel podobny do Twojego zostanie już zgłoszony i wtedy możesz zdecydować, czy nadal chcesz go robić, czy może chcesz go trochę zmienić. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli będą dwa podobne cele, to wasze przygody i doświadczenia, a także sposoby zaprezentowania ich społeczności będą się różnić!


P8: Czy mój cel musi być związany tylko z jedną postacią?

O8: Nie, możesz ustawić cel, aby na przykład osiągnąć 100 level na 5 postaciach, jednak w tym przypadku poprosilibyśmy Cię o przesłanie nam wszystkich 5 imion postaci w swoim e-mailu.


P9: Czy mogę głosować anonimowo?

O9: Niestety nie możesz głosować anonimowo. Głosowanie musi być monitorowane, ponieważ nie chcemy dopuścic do jakiekolwiek próby oszustwa.


P10: Co się stanie, jeśli zapomnę o screenshotach?

O10: Wszyscy jesteśmy ludźmi, a zapominanie jest czymś naturalnym! Jeśli raz lub dwa zapomnisz o SSie to w porządku. Screenshoty jednak są ważne, aby zweryfikować to, w jaki sposób dążyłeś do celu i jednocześnie sprawia, że ostateczne zgłoszenie będzie wyglądało przyjemniej dla głosujących. Podsumowując, nie ma problemu, jeśli w ostatecznym zgłoszeniu będzie brakować 1 lub 2 zrzutów ekranu, o które prosiliśmy, ale postaraj się dostarczyć ich tyle, ile możesz. Jeśli przegapisz zbyt wiele screenshotów, co sprawi, że będzie ciężko śledzić Twój progres na przestrzeni 45 dni, możemy zadecydować o wykluczeniu Cię z konkursu.


P11: Czy kolega może mi pomóc w osiągnięciu celu?

O11: Oczywiście! Konkurs ten ma na celu motywować Cię do osiągnięcia celu, a nie tworzyć żadnego rodzaju blokady. Jednak jeżeli kolega/koleżanka będzie stanowił/a znaczną część Twojego celu, wartoby było o nim/niej wspomnieć w Twojej finalnej historii.
No comments:

Post a Comment