Quirefang - wyspa osiągnięć

obecnych czasach niewiele zostało z bogatej historii Quirefang. Większość powierzchni jest pokryta przez Rój, a jedynie niektóre metalowe ściany i podłoga w podziemnych obszarach Roju są świadectwem dawnego laboratorium badawczego. W bibliotekach Fiehonji pozostało niewiele starożytnych książek, które mówią o pierwszym i drugim przyjściu Qjella. Odwiedzających wyspę witają Rockboys, pozornie czujące skały, które - jak się okazuje - są jedynie pustymi skałami połączonymi z lejkami Nawigatora, przez które wpływa on na gracza, aby wywołać chaos i doprowadzić oba gatunki na skraj wyginięcia, działając jako Marionetka nawigatora. 

 

Quirefang, wyspa owijana tajemnicą. Znajdziesz tutaj wiele czynności do wykonania, takich jak ukończenie Bestiariusza, wykonywanie questów. Słyszałeś kiedyś o Jekhr, języku Deeplingów? Dzięki księgom w bibliotece Fiehonji możesz się go nauczyć. Na północ od Gray Beach znajduje się gniazdo żywych owadów, zwane The Hive, w którym mogą pojawić się brzęczące bossy. Jednak my skoncentrujemy się dzisiaj na osiągnięciach, które możemy tam zdobyć, o wartości 87 punktów

 

Zapytaliśmy łowców osiągnięć z Antiki o ich doświadczenia z Quirefangiem. Zacznijmy od The Hive. 

 


 

 

 

Essiee: Moim ostatnim osiągnięciem w Quirefang był „Manic”, który całkiem dobrze opisuje całą hordę osiągnięć tego obszaru. 

 

 

Ryude / Elyrea: W Hive zadania z pierwszego etapu były dla mnie bardzo zabawne. Możesz je rozpocząć na dość niskim poziomie, około poziomu 100 w dowolnej profesji. To szybki bieg trwający około 3 minut, który daje łącznie 3 punkty zadań, a w zależności od innych graczy w okolicy zawsze musisz dostosować trasę, to wymaga szybkiego myślenia. Z drugiej strony zadania etapu 2 trwają zbyt długo, a dodanie Spitterów, Spidrisa i Kollosa zwiększa poziom trudności. Dlatego chciałbym, żeby istniał system podobny do niektórych zadań z questu Oramond - w którym po prostu zbierasz korzenie i wymieniasz je wszystkie w późniejszym czasie. 

 

W pierwszym etapie Roju możemy zdobyć 12 osiągnięć o wartości 36 punktów. Za zadania drugiego etapu otrzymamy 6 osiągnięć, co daje w sumie 18 punktów. Czy to wystarczy za wysiłek jaki trzeba podjąć? Essiee przychodzi z odpowiedzią! 

 

Essiee: Myślę, że ilość punktów osiągnięć za zadania jest całkiem sprawiedliwa. Jasne, ukończenie ich wszystkich jest dość dużym wyzwaniem, ale ostatecznie zdecydowanie warto. Moim zdaniem dla zadań pierwszego etapu punkty mogły być nawet trochę niższe. To trochę głupie, że jest taka sama liczba punktów za wszystkie zadania, które nie wymagają takiej samej ilości wysiłku. 

 

Osiągnięcia z War against the Hive są naprawdę czasochłonne. Mają jednak pewne zalety. 

Veneficus: Oprócz wykonywania zadań, aby zdobyć doświadczenie wojenne (potrzebne do stroju), uzyskuje się również punkty przychylności, które można wykorzystać do przejścia przez bramy ula. Daje to pewne korzyści, takie jak szansa na zdobycie czterolistnej koniczyny z lepkiej masy, którą można następnie wykorzystać do oswojenia biedronki i uzyskać kolejne osiągnięcie :). Warto również wspomnieć, że jest to dobre miejsce na zdobycie niezłej ilości punktów Charm, ponieważ wszędzie jest mnóstwo różnych potworów. 

 


Za zdobycie War Exp otrzymujemy osiągnięcia Hive Fighter (300 War Exp) i Hive War Veteran (500 War Exp), po 1 punkt każdy. Bane of the Hive (2 punkty) możesz zdobyć po ukończeniu pełnego stroju Insectoid. Za oswojenie Biedronki otrzymamy 3 punkty. Północna część Quirefang daje nam 22 osiągnięcia warte 61 punktów. Zapytaliśmy Veneficusa, które osiągnięcia są najłatwiejsze, a które najtrudniejsze. 

Veneficus: Najłatwiejsze to zdecydowanie wykonanie 10 zadań, które zajmuje tylko kilka minut, a najtrudniejszym dla mnie było osiągnięcie `` Bane of the Hive '' za ukończenie pełnego stroju Insectoid poprzez wielokrotne powtarzanie tych zadań. Nie wiem, ile godzin temu poświęciłem, ale na pewno był to ogromny czasochłonny wysiłek. 

 


 

Kontynuujmy naszą Trip to the Beach (wycieczkę na plażę) (1 punkt) i przejdźmy do Fiehonji. Tutaj możemy zdobyć 8 osiągnięć o wartości 25 punktów. Połowę z nich możemy zdobyć zabijając 300 Deeplingów z każdej klasy: Scouts, Spellsingers, Warriors i Guard. 

Ryude / Elyrea: Dziwnie się czuję po prostu zdobywając osiągnięcie za zabicie 300 sztuk konkretnego potwora. W przypadku zadań Grizzly Adama stoi za tym cel, który daje nam możliwość zabójstwa bossów, ale zadania z Fiehonja po prostu nie wydają mi się zbyt sensowne. Miło jest dostać coś ekstra za robienie tego, co i tak robisz, ponieważ zabijasz więcej niż wymagane ilości do Twojego bestiariusza, ale mimo wszystko wydaje się to trochę bezcelowe.

Essiee: W 2016 i 2017 roku, kiedy wykonywałam te zadania, bestiariusz jeszcze nie istniał. Poleciłabym również obserwować swoje postępy w bestiariuszu podczas pracy nad osiągnięciami zarówno w obszarze ula, jak i Fiehonji. 

 

 

Po rozmowie z NPC Navigator zdobędziemy 5 punktów. Pełny strój Deepling daje nam 4 punkty. Po oswojeniu Manta Ray otrzymujemy 3 punkty. Łatwe, prawda? Zapytajmy naszych łowców osiągnięć, co o tym myślą. 

 

Ryude / Elyrea: Zaczynając od jedynej dobrej strony na temat Fiehonji: osiągnięcia są łatwe do zdobycia (w pewnym sensie), a „Navigational Error” zapewnia fantastyczny wgląd w historię zarówno deeplingów, jak i całego Quirefang. I to wszystko dobre, co można powiedzieć. Zabijanie deeplingów jest proste i łatwe do wykonania, ale raczej nudne. Zdobycie trzech przedmiotów z bossów do „Spolium Profundis” może wydawać się loterią, a znalezienie drużyn na bossy inne niż Jaul może okazać się trudne, ponieważ większość graczy woli gwarantowany zysk niż przypadkową szansę na zdobycie przedmiotu od Tanjisa lub Obujosa. Najgorszy jest jednak „Gem Cutter”. Grając na świecie Antica, jednym z najbardziej zaludnionych serwerów, gracze nigdy nie pozwolili Fiehonji osiągnąć etapu 1. Odkąd zacząłem grać, nigdy nie widziałem Fiehonji na pierwszym etapie na moim serwerze, praktycznie nie ma szans na zdobycie Gem Cuttera bez transferu na inny serwer.  

Veneficus: Oswojenie Manta ray i zrobienie całego Deepling outfitu okazało się dość kosztowne. 

 

 

Aby ułatwić Ci przygodę z Quirefang, poprosiliśmy naszych specjalistów o kilka wskazówek. Oto one. 

Veneficus: Bądź cierpliwy w przypadku zadań The Hive, a zakończysz je prędzej czy później. Zabijaj potwory za bramami ula, abyś nie musiał ponownie odwiedzać tego miejsca do uzupełniania bestiariusza. Również zbieranie przedmiotów do skompletowania stroju Deepling i oswojenia manty może być dość trudne i kosztowne, więc sugerowałbym mądre wykorzystanie punktów przysługi i po oswojeniu biedronki po prostu sprzedać lepkie masy, aby ukończyć pozostałe osiągnięcia Quirefang. 

 

Essiee: Zadania pierwszego etapu w ulu są dość łatwe do wykonania w pojedynkę, ale zdecydowanie polecałabym zabrać przyjaciela lub dwóch do dwóch trudniejszych zadań, a także do zabijania deeplingów, zwłaszcza jeśli Twoja postać nie ma zbyt wysokiego poziomu. O wiele łatwiej będzie we dwójkę. 

 

Ryude / Elyrea: Rój: - Znaczniki mapy na ulu znacznie przyspieszą robienie tasków. Pamiętaj to, gdzie znajdują się anteny, pory i kryształy a wykonywanie zadań będzie znacznie szybsze

- Hotkey do przedmiotów z zadań etapu 1 sprawia, że ​​cała gehenna jest znacznie łatwiejsza i szybsza, zwłaszcza jeśli będziesz ignorować potwory i po prostu będziesz wszystko przebiegał

- Aby wykonać zadanie Dissolving (Crawlery), po prostu kup kilka rozpuszczalników Chityny (Chitin Dissolver). Często inni gracze zabijają Crawlery podczas polowania, ale ich nie rozpuszczają potworów - co możesz zrobić za darmową dodatkową butelkę 

- W przypadku tego samego zadania znacznie łatwiej było po prostu zebrać wiele Flask of Dissolved Chitin (możesz też spróbować kupić je na rynku), a następnie poprosić grupę znajomych o spamowanie Swarmer Drum na samym początku powierzchni Hive. Po prostu biegaj w tę i z powrotem i używaj butelek na pisklętach Swarmer - jest to o wiele wygodniejsze niż przyzywanie ich na środku obszaru, gdy jesteś otoczony przez potwory 

- Jeśli Floor Blobs znikają z ekranu w nieskończoność, idź na górę i poczekaj chwilę. Powinieneś być w stanie zobaczyć, jak szybko pojawiają się w południowej części obszaru. Użyj listy Battle, aby nie przegapić żadnego bloba. 

Fiehonja: - Jeśli zaczynasz zadania zabijania deeplingów na niskim poziomie, wykorzystaj korytarze o szerokości 1 m2. Jest ich kilka i tylko trafienie przez jednego lub dwóch potworów zwiększa Twoją przeżywalność, jednocześnie będąc w stanie trafić wiele potworów dzięki obszarowym runom

- W okolicy Groama w zatopionej kopalni, na południowy zachód od Kazordoon, możesz znaleźć wiele Deepling Scouts 

- Zabicie Perchta i Schiachsa z wydarzenia Winter Solstice liczy się do osiągnięcia „Depth Dwellers”, które jest osiągnięciem za zabicie Deepling Warriors. 

 

Dajcie nam znać w komentarzach, co myślicie o osiągnięciach z Quirefang.

 

 

- Bijou Kidi

 

No comments:

Post a Comment

Comment!